Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-07-2021 03:55   Güncelleme : 17-07-2021 03:55

Borsa İstanbul’da gong Kartal Yenilenebilir Enerji için çaldı

Kartal Yenilenebilir Enerji’nin 9-12 Temmuz 2021 tarihlerinde başarıyla tamamlanan halka arzının gong töreni Borsa İstanbul’da yapıldı

Borsa İstanbul’da gong Kartal Yenilenebilir Enerji için çaldı

Kartal Yenilenebilir Enerji’nin 9-12 Temmuz 2021 tarihlerinde başarıyla tamamlanan halka arzının gong töreni Borsa İstanbul’da yapıldı. 16 Temmuz itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan şirketin belirlenen halka arz büyüklüğü 120 milyon TL olarak gerçekleşti. 

Kökleri 1950’li yıllara dayanan ve 10 yıl öncesine kadar yalnızca inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde ses getiren projelere imza atan Koray Holding, bünyesinde yer alan Kartal Yenilenebilir Enerji’nin halka arzını başarılı bir şekilde tamamladı. Şirketin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması nedeniyle gerçekleştirilen Gong Töreni’nde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Koray Holding ve Kartal Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Orhun Kartal, Kartal Enerji Genel Müdürü Burhan Karademir ve Kartal Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ece Solmaz Saka günün ilk seansının açılış gongunu çaldılar.

Ergun: “Sürdürülebilir ve çevreci yaklaşımımızı yeni finansal ürünlerle arttıracağız”

İklim değişikliği ve küresel ısınma nedeniyle, her alanda olduğu gibi finansal alanda da çevreye olan duyarlılığın gittikçe arttığını belirten Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Bu anlamda, yeşil finansal ürün ve hizmetler geliştirilmeye devam edilmektedir.