Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-08-2021 03:28   Güncelleme : 20-08-2021 03:28

Borsa İstanbul’da gong Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. için çaldı

Borsa İstanbul A

Borsa İstanbul’da gong Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. için çaldı

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende yaptığı konuşmada, “ Değerli misafirlerimiz, Girişim Elektriğin bugün işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlediğimiz halka arz törenine, Borsamıza hoş geldiniz.

Ülkemizin birçok bölgesinde meydana gelen sel afeti nedeniyle, etkilenen halkımıza geçmiş olsun diyorum, yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Çevresel konularının öneminin, gittikçe arttığı bir ortamda, Girişim Elektriğin, yenilenebilir enerji santralleri konusundaki mühendislik tecrübesi önem arz etmektedir.

Ayrıca, elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü ile ilgili ürünleri üreterek ihracatımıza katkıda bulunmaktadır.

İhracat demişken, şirketler için birçok finansal ürün sunduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bunlardan en önemlisi, döviz riskini hedge edebilecekleri finansal ürünlerimizdir.

Halihazırda Şirketler, Borsamızda nakdi uzlaşmalı döviz vadeli işlem sözleşmelerini ve opsiyonlarını kullanabilmektedirler.

Bu finansal ürüne ek olarak, Şirketlerin döviz riskini yönetebilmeleri için, yeni bir finansal ürün, yeni hedge mekanizması üzerinde çalıştığımızı ifade etmek istiyorum. Çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Çalışmalarımız yakında tamamlandığında, bu yeni finansal ürünümüzün detaylarını duyuracağız.

Yakında detaylarını duyuracağımız bu yeni finansal ürünümüzle, başta reel sektör şirketleri ve dış ticaret şirketleri olmak üzere şirketler, faaliyetleri gereği bilançosunda taşıdıkları döviz riskini, daha rekabetçi, güvenli ve şeffaf bir şekilde yönetebilecekler.

Finansal risk yönetiminde, türev ürünlerimizin şirketler için çok önemli fırsatlar sunduğunu, tekrar hatırlatmak istiyorum.

Değerli misafirlerimiz,

Girişim Elektiriği halka arzında, yaklaşık 43 bin yatırımcıya yapılan 460 milyon TL değerinde satış ile başarılı bir halka arz gerçekleştirilmiştir. Bu halka arzda, emeği geçen herkese, Girişim Elektriğin yönetici ve çalışanlarını, Oyak Yatırımın yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Girişim Elektriğe Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” dedi.