Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-10-2021 16:02   Güncelleme : 08-10-2021 16:02

Borsa İstanbul’da Gong, Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021 için Çaldı

T

Borsa İstanbul’da Gong, Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021 için Çaldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, 08-09-10 Ekim 2021 tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021 yarışı öncesi Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi.

Intercity tarafından bu sene yeniden ülkemize getirilen Formula 1TM yarışı için bugün Borsa İstanbul’da gong töreni gerçekleştirildi. Törende Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Erişah Arıcan, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak, Formula 1TM Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu ve Intercity İstanbul Park Genel Müdürü Sadi Hezber gongu birlikte çaldılar.

Törende konuşma yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, ülkemizin Formula 1 yarışlarına en sahipliği yapmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Güzel İstanbulumuz çağ açmış çağ kapatmış, imparatorluklara başkentlik yapmış, asırlarca dünyayı yönetmiş ve şairlere ilham olmuş.