Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-08-2021 18:42   Güncelleme : 20-08-2021 18:42

Borsa İstanbul’da gong Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. için çaldı

Türkiye’de inşaat sektörünün ‘ilk’ ve ‘en’leri arasında yer alan projelerin mekanik ve elektrik taahhütlerini yerine getirerek yapılara hayat veren Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma San

Borsa İstanbul’da gong Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. için çaldı

Türkiye’de inşaat sektörünün ‘ilk’ ve ‘en’leri arasında yer alan projelerin mekanik ve elektrik taahhütlerini yerine getirerek yapılara hayat veren Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma San. ve Tic. A.Ş.’nin halka arzı, 20 Ağustos 2021 Cuma günü Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle tamamlandı. Birleşim Mühendislik’in, fiyatı 9,10 TL olarak belirlenen, ek satış ile birlikte 39.000.000 adet B Grubu payı, Borsa İstanbul Yıldız Pazarı’nda yüzde 38,24 halka açıklık oranı ile işlem görmek üzere halka arz oldu.

 

20 yıldır projelerin elektromekanik sistemlerinin planlanması ve kurulmasının yanı sıra işletme süreçlerinde de destek sağlayan Birleşim Mühendislik’in, QNB Finansinvest liderliğinde yürütülen halka arz süreci Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreniyle tamamlandı. Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun’un açılış konuşmasını yaptığı törene, Birleşim Mühendislik Kurucu Ortakları Mesut Altan ve İdris Çakır, Birleşim Mühendislik’in halka arzına aracılık eden 27 üyeden oluşan konsorsiyuma liderlik eden QNB Finansinvest yöneticileri ve Birleşim Mühendislik çalışanları katıldı.