Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-05-2022 19:28   Güncelleme : 03-05-2022 19:28

Borsa İstanbul’da gong Smart Güneş Teknolojileri için çaldı

Borsa İstanbul’da gong Smart Güneş Teknolojileri için çaldı

Borsa İstanbul’da gong Smart Güneş Teknolojileri için çaldı

Halka arzda yatırımcılardan büyük ilgi gören Smart Güneş Teknolojileri, Borsa İstanbul’da gerçekleşen gong töreniyle işlem görmeye başladı. Sağlanan güçlü kaynak şirket büyümesine hız katacak.

Türkiye’nin güneş enerjisi sektöründe öncü şirketi Smart Güneş Teknolojileri, 24 Mart 2022 tarihi itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Böylece, yatırımcılardan büyük ilgi görerek 9.5 kat talep toplanan Smart Güneş Teknolojileri’nin halka arzında süreç başarıyla tamamlanmış oldu.

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreninin ardından hisseleri “SMRTG” kodu ile işlem görmeye başlayan Smart Güneş Teknolojileri’nin yüzde 24.97’si halka açıldı. Toplam büyüklüğü 534.713.621 TL’yi bulan halka arz işlemi, QNB Finansinvest ve TSKB konsorsiyum liderliğinde gerçekleşti.

Smart Güneş Teknolojileri’nin halka arzı nedeniyle Borsa İstanbul’da düzenlenen gong törenine; Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Smart Güneş Teknolojileri CEO’su Halil Demirdağ, QNB Finansinvest Genel Müdür Yardımcısı İpek Hekimoğlu, TSKB Kurumsal Finansman Direktörü Poyraz Koğacıoğlu katıldı.

Değişen iklim koşulları ve enerji tedariğinde artan risklerle birlikte, yenilenebilir enerjinin önemi gittikçe artmaya devam ederken, hem çevremizi korumak, hem de ülkemizin enerji bağımsızlığına katkı sağlamak açısından, yenilenebilir enerji şirketlerimizi Borsamızda görmeyi çok değerli buluyorum.

Bu kıymetli şirketimizin, yatırımcılarımızdan aldığı destekle, dünya çapında rekabet eder hale gelmesi açısından, bu halka arzı çok önemli buluyorum. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri’nin, yaklaşık 535 milyon TL halka arz tutarı ile 102 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri’ne Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.

” dedi.

HALİL DEMİRDAĞ: ÇOK DAHA AZİMLİ ÇALIŞACAĞIZ

Gong töreninde konuşan Smart Güneş Teknolojileri’nin CEO’su Halil Demirdağ, şunları söyledi: “Güneş enerjisi sektöründe hedefimiz dünya markası olmak.

Yakında motor da üreteceğiz. İzmir’de hücre yatırımına imza atacağız. Halka açılma bizim için çok önemli. Sağladığımız güçlü kaynak ile birlikte büyüme hızımızı artıracağız. İnanıyorum ki hiç kimseyi mahcup etmeyeceğiz, halka açılmayla birlikte sorumluluğumuz büyük, çok daha disiplinli ve azimli çalışacağız” dedi.

.