Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-07-2021 10:14   Güncelleme : 07-07-2021 10:14

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun: “Yeni finansal ürün ve hizmetleri devreye alıyoruz”

Borsa İstanbul A

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun: “Yeni finansal ürün ve hizmetleri devreye alıyoruz”

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Borsa İstanbul’un son dönemde devreye aldığı yeni finansal ürün ile hizmetlere ve önümüzdeki dönem hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sermaye piyasasının arz ve talep tarafında önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu belirten Ergun, “Bu potansiyelin daha etkin bir şekilde kanalize edilmesiyle, ülke ekonomimiz açısından çok önemli mesafeler kat edeceğimize inanıyoruz. Bunu sağlamak için, daha fazla şirketin çeşitli kaynak temini imkânına kavuştuğu, daha geniş ve sağlıklı bir yatırımcı tabanına ulaşıldığı, piyasa ihtiyaçlarına göre yeni finansal ürün ve hizmetlerin geliştirildiği, piyasaların büyümesine odaklı bir hedef öngörüyor ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için Borsa İstanbul olarak elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz” dedi.

“Üç yeni endeks hesaplamaya başladık”

Hedeflerini gerçekleştirmek için hayata geçirdikleri ve geçirecekleri yeniliklerden söz eden Ergun, şunları söyledi. “Borsa olarak bugünden itibaren BIST Spot Altın Endeksi, BIST Altın Tahvil Endeksi ve BIST Altına Dayalı Kira Sertifikası Endeksi olmak üzere altına dayalı üç yeni endeks hesaplamaya başladık.