Eğitim
Giriş Tarihi : 25-06-2021 01:42   Güncelleme : 25-06-2021 01:42

Blackboard Catalyst Değişim Lideri Ödülü’nün sahibi olduk

Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz önderliğinde sürdürdüğümüz pandemi sürecindeki online eğitim süreç yönetimi başarımız ile Değişim Lideri kategorisinde Blackboard Catalyst Ödülü’nü kazandık

Blackboard Catalyst Değişim Lideri Ödülü’nün sahibi olduk

Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz önderliğinde sürdürdüğümüz pandemi sürecindeki online eğitim süreç yönetimi başarımız ile Değişim Lideri kategorisinde Blackboard Catalyst Ödülü’nü kazandık.

Okan Üniversitesi, Blackboard Catalyst Değişim Lideri Ödülü’ne, ülke çapında öğrenci başarı oranlarını artırma potansiyeline sahip yenilikçi stratejilerin yaygın olarak benimsenmesini desteklediği için layık görüldü. 17 aday ülke ve 130 adayın yarıştığı yarışmada Türkiye’den ödüle layık görülen tek üniversite olduk.

Kazananlar Blackboard uzmanlarından oluşan bir hakem heyeti tarafından seçildi. Ödül töreni Blackboard’un 13-15 Temmuz ve 20-22 Temmuz 2021 olmak üzere iki haftalık süre boyunca gerçekleştirilecek yıllık küresel toplantısı olan BbWorld’de Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Emel Koç’a takdim edilecek.

Değişim lideri kategorisinde ödül alan Okan Üniversitesi, öğrenme çıktıları, öğrenci performansı veya akademik ilerleme üzerinde ölçülebilir bir etkisi olan uygulamalar ve/veya teknolojiler geliştirmiştir. Blackboard Catalyst Değişim Lideri Ödülü, ülke çapında öğrenci başarı oranlarını artırma potansiyeline sahip yenilikçi stratejilerin yaygın olarak benimsenmesini aktif olarak desteklediği için Okan Üniversitesie verilmiştir.

İstanbul Okan Üniversitesi, Blackboard Learn Öğrenme Yönetim Sistemi ve Collaborate (sanal sınıf) bünyesinde akademik, kariyer, psikolojik, sosyal ve entelektüel gelişim alanlarında 360° süreç tasarımı ile hibrit eğitim dönüşümüne öncülük etmektedir. Platform, eğitim teknolojisi araçlarının entegrasyonuna, LTI/RestApi üzerinden çevrimiçi destekli eğitim uygulamalarına, öğrenci takip merkezine özen gösterilmesine, analitiğin kullanılmasına, kursların sürekli gelişimine izin verilmesine, çevrimiçi öğrenme yapısındaki farklı unsurlara uyum sağlanmasına yardımcı olarak öğrenmeyi daha fazla demokratikleştirmek için yapay zeka veya gelişmiş öğrenme algoritmaları kullanımına imkan sağlamaktadır.