Siyaset
Giriş Tarihi : 04-01-2022 16:15

Bıçak kemiğe dayandı

İş bilmezlik ve becerisizlikte kendisi ile yarışan İBB yönetimi, yeni bir fiyaskoya imza attı. Üç beş kilometrelik yolu dahi yapmayı beceremeyen İBB, saplandığı çamur belli olmasın diye pisliğin üstünü örtüp gizlemeyi tercih ediyor.

Bıçak kemiğe dayandı

Tuzla’daki tüm projeleri dondurdu, bitiremedi veya iptal etti! Tuzlalı vatandaşları resmen cezalandıran yönetim, daha önce inşaatı başlayan yolun da altını oyarak çökmesine sebep oldu.

SEBZE HALİ NE HALDE?

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki meyve sebze halinin Ataşehir’den Tuzla’ya taşınmasının kararlaştırılmasından sonra 2017 yılında Tuzla’da yapılmaya başlanan Tuzla Hali, 2021 yılında da tamamlanamadı. Mevcut İBB yönetimi, 2019 yılından itibaren hal çalışmasında bir ilerleme kaydedemezken, Hal Yolu Caddesi’ni de trafiğe kapattı. Mevcut çalışmalar nedeniyle yolda çökmeler meydana gelmesi nedeniyle İBB tarafından cadde trafiğe kapandı.

İBB tabelaları nerede?

Olmayan işlerin, bitmeyen projelerin, boş vaatlerin etrafına İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışıyor deyip,  çizgi film karakterleri koyan Başkan İmamoğlu, yapamadığı yol çökünce apar topar İBB tabelalarını nereye sakladı?

Şimdi soruyoruz?

Tuzlayı tüm projelerden mahrum bırakan, ilçemizi kendi kaderine terk edip siyasi hesaplaşmaya giden İBB yönetimine Turkuaz Gazetesi olarak soruyoruz!  "Yapamadığınız üç beş kilometro yol sizin ayıbınız olarak dururken, ilçemiz için hiç bir projeyi tamamlayamamışken Tuzla halkına daha ne kadar yalan söyleyeceksiniz?

Kaynak: https://www.turkuazgazetesi.net/haber/9018657/bicak-kemige-dayandi