İstanbul Haberleri
HV
30 KASIM Çarşamba 13:55

Beyoğlu’nda Cumhuriyet’in 99. Yılına Özel Uluslararası Satranç Turnuvası

Satranç turnuvasına yerli ve yabancı 624 sporcunun katıldığı turnuvanın sonunda dereceye giren yarışmacılar ödüllendirildi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-10-2022 10:20   Güncelleme : 24-10-2022 10:20
Beyoğlu’nda Cumhuriyet’in 99. Yılına Özel Uluslararası Satranç Turnuvası

Beyoğlu’nda Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılına özel uluslar arası satranç turnuvası düzenledi.  Ödül töreninde konuşan Başkan Ali Haydar Yıldız, “Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde bir Cumhuriyet Kupası’nda gençlerle bir satranç organizasyonu gerçekleştirmek bizim için büyük bir onurdur” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanacak. Cumhuriyetimizin 99. yılına özel olarak gerçekleştirilecek etkinlikler bu yıl erken başladı. Türkiye’nin kalbi Beyoğlu’nda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel ‘Beyoğlu Uluslararası Satranç Turnuvası’ düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Beyoğlu Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile düzenlenen turnuva, Beyoğlu Belediyesi Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Aralarında uluslararası turnuvalarda dereceye girmiş unvanlı satranççıların da bulunduğu yerli ve yabancı 624 genç sporcunun katıldığı turnuva iki gün sürdü. Altı turdan oluşan turnuvada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

CUMHURİYETİ EMANET EDECEĞİMİZ GENÇLERİN SPORTİF OLMALARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Turnuvanın ödül töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bugün Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümü münasebetiyle Türkiye Satranç Federasyonumuz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Beyoğlu Belediyesi olarak Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz gençlerle bir cumhuriyet satranç kupası organize ettik. Onurluyuz. Cumhuriyetimiz 100 yaşına giderken çocuklarımız ve gençlerimiz çok ciddi bir organizasyonda ciddi bir mücadele verdi. 8 ülkeden 37 farklı şehirden yaklaşık 600 satranç sporcusunun yarıştığı önemli ve büyük bir organizasyon. Bütün gençlerimizi ve çocuklarımızı tebrik ediyorum. Anneleri de onlarla burada bir nevi mücadele ettiler, heyecanlıydılar. Çünkü cumhuriyeti emanet edeceğimiz gençlerin heyecanlı, canlı ve sportif olmaları bizim için önemli. En iyi şekilde kitap okusunlar, ders çalışsınlar. Ama sporu ihmal etmesinler” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi