Gündem
Giriş Tarihi : 18-08-2021 17:18   Güncelleme : 18-08-2021 17:18

Beyoğlu Belediyesi Orman Yangınında Şehit Olan Şahin Akdemir’ın Anısına Beyoğlu’nda Hayrat Çeşmesi Yapıldı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir’in anısına Beyoğlu’nda çeşme yapıldı

Beyoğlu Belediyesi Orman Yangınında Şehit Olan Şahin Akdemir’ın Anısına Beyoğlu’nda Hayrat Çeşmesi Yapıldı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir’in anısına Beyoğlu’nda çeşme yapıldı.
Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir anısı Beyoğlu’nda yaşatılıyor. Beyoğlu Belediyesi, Şahin Akdemir’in anısını yaşatmak amacıyla Beyoğlu’nun en yoğun semtlerinden olan Kasımpaşa’ya hayrat çeşmesi inşa etti. Bahriye Caddesi ile Turabibaba Caddesi’nin kesiştiği noktaya yapılan çeşme, düzenlenen töremle açıldı. Törene; AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Betül Sayan Kaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Şahin Akdemir’in babası Durali Akdemir, kardeşi Baykal Akdemir, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
ŞAHİN AKDEMİR İÇİN GÖKNAR AĞACI DİKİLDİ
Şahin Akdemir Hayrat Çeşmesinin açılış töreni, şehitler için durulan saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Hasan Yayla Hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden törende, protokol konuşmalarının ardından şehitler için hep birlikte dua edildi.

Bizim böyle şehitlerimiz olduğu sürece, bu vatana kimse zarar veremeyecek. Vatanımız yeşiliyle mavisiyle ilelebet devam edecek. Yapılan çeşmemiz İstanbul’un Fatih’i Fatih Sultan Mehmet Ağa’nın da göründüğü yerde. Şehit kardeşimiz ona burada komşu olacak. Yakınlıklarını insanlarımız da hissedecek” dedi.
BÖYLE GÜZEL EVLATLARI YETİŞTİREN BABALAR VE ANNELER OLDUKÇA BU VATANIN SIRTI YERE GELMEZ
Yangın bölgesini ziyaretinde Şahin Akdemir’in babası Ali Akdemir ile karşılaştığını ve gözlerinin dolduğunu anlatan AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Betül Sayan Kaya da, “Çünkü henüz kardeşimiz şehit düşeli üç gün olmuştu ama Ali amcamız, orada yangın söndüren ekiplere gerek su dağıtıyordu gerek yemek dağıtıyordu gerek oradaki geçişlere destek oluyordu. Şehit düşmüş evladını toprağa vermiş bir babanın hemen yeşil vatan için mücadele ettiğine ben orada şahitlik ettim. Gerçekten Ali amcamızla ve evlatlarıyla ne kadar gurur duysak az. Rabb’im bu vatanı korusun, yüceltsin. Vatanın birlik ve beraberliği için mücadele eden ve şehit düşen tüm kahramanlarımıza rahmet okuyoruz.Kimse bizim Türk bayrağımızı indiremez, indirmeye de gücü yetmez. Ben şehit olmak istiyorum bayrağım için, yine de savaşmaya hazırım ama orman ama şey olsun. Oğlumun şehit olmasından dolayı da onur ve gurur duyuyorum. Onun yaptığı şey vatan için gönül ve cesaret işidir. Yeşilliklerimiz olmasa biz ayakta duramayız. Bu yüzden mücadele edeceğiz. Oğlum için de burada çeşme yapıldı, ağaç dikildi. Bir taraftan sönüyoruz ama diğer yandan da yeşeriyoruz. Oğlum vefat ettikten üç gün sonra da küçük oğlum ile yeşilimizi kaybetmemek için yangınla mücadele ettik. Gece gündüz çalıştık. Ateşi de söndürdük” açıklamasını yaptı.
ASKERDE ŞEHİT OLMAK İSTİYORDU ŞİMDİ ORMANDA ŞEHİT OLDU
Şahin Akdemir’in kardeş Baykal Akdemir de ,”Biz hep yangında mücadele ettik. Şahin, çok temiz kalpli biriydi. Doğaya, canlılara çok önem verirdi. Askerde şehit olmak istiyordu şimdi ormanda şehit oldu. Gururluyum, mutluyum. Kardeşim ağaç için şehit oldu. Ben ve ailem de şehit olmak için hazırız” diye konuştu..