Gündem
Giriş Tarihi : 30-06-2021 22:21   Güncelleme : 30-06-2021 22:21

Beyoğlu Belediyesi Karaköy Mumhane Caddesi Yenilendi

Karaköy’ün en işlek caddelerinden birisi olan Mumhane Caddesi, alt ve üst yapısıyla tamamen yenilenerek tekrardan hizmete açıldı

Beyoğlu Belediyesi Karaköy Mumhane Caddesi Yenilendi

Karaköy’ün en işlek caddelerinden birisi olan Mumhane Caddesi, alt ve üst yapısıyla tamamen yenilenerek tekrardan hizmete açıldı.
İstanbul’un en işlek ilçelerinden birisi olan Beyoğlu’nda cadde ve sokakların yenilenerek pandemi sonrasına hazırlanması için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında Karaköy’ün en işlek caddelerinden birisi olan Mumhane Caddesi de yenilenerek tekrardan hizmete açıldı. Alt yapı çalışmaları ile atık su ve yağmur su kanalları temizlenen caddede üst yapı çalışmaları da gerçekleştirildi. Üst kaplaması tamamen yenilenen caddede, çevre düzenlemesi için de gerekli çalışmalar yapıldı. Beyoğlu’nun yeni prestij caddelerinden birisi olan Mumhane Caddesi’nin açılışını Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız gerçekleştirdi.
İLÇE HALKINI TEMİZ VE YENİLENMİŞ BİR ÇEVRE İLE BULUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ
İlçe halkına daha yaşanılabilir çevre sunmak için özverili bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Yıldız, pandemi sonrasında ilçe halkını tertemiz ve yenilenmiş bir çevre ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Yıldız açılışın ardından cadde esnafını tek tek gezerek hayırlı ve bol kazançlı işler diledi. Caddenin yenilenmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren bölge esnafı da, yapılan çalışmalar için Başkan Yıldız’a teşekkür etti.