Gündem
Giriş Tarihi : 20-05-2021 11:39   Güncelleme : 20-05-2021 11:39

Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu’nda Sokak Basketbolu Sahası Açıldı

Beyoğlu’nda sokak basketbolunun geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında yapımı tamamlanan basketbol sahası gençlerin hizmetine açıldı

Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu’nda Sokak Basketbolu Sahası Açıldı

Beyoğlu’nda sokak basketbolunun geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında yapımı tamamlanan basketbol sahası gençlerin hizmetine açıldı.
Beyoğlu’nda  3×3 StreetBall Sokak Basketbolu’nun geliştirilmesi amacıyla önemli bir proje hayata geçirildi. Beyoğlu Belediyesi tarafından Cihangir Mahallesinde inşa edilen mini Basketbol Sahası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerin hizmetine açıldı. Açılış törenine;  Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ve gençler katıldı. Açılışın ve yapılan konuşmaların ardından Haydar Ali Yıldız ile Ömer Onan, genç basketbolcularla kısa bir maç yaptı. Günlük kullanımının yanı sıra 3×3 StreetBall Sokak Basketbolu Turnuvalarına da ev sahipliği yapması planlanan proje, gençlerin sportif faaliyetlere yönlendirilerek fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunulması açısından da büyük önem taşıyor.
GENÇLERİMİZİN SPORLA DAHA FAZLA MEŞGUL OLMASINI HEDEFLİYORUZ
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız açılışta yaptığı konuşmasında, gençlerin daha fazla spor yapabilmesi adına büyük bir gayret içinde olduklarını belirterek, “Beyoğlu tarihi bir yer. Fazla boş alanımız yok. Mahalle aralarında tespit ettiğimiz 60 noktada tesis açmayı planlıyoruz. Bunun 17’si açılmış durumda. Yıl sonuna kadar yapabildiğimiz kadar yapacağız çünkü gençlere daha fazla spor imkanı sunmamız gerekiyor. Amacımız, gençlerin işten ya da okuldan geldiklerinde burada spor yapabilmesi. Gençlerimizin sporla daha fazla meşgul olmasını hedefliyoruz. Şu ana kadar büyük bir memnuniyet var. Elimizden geleni gençlerimiz için yapacağız. Beyoğlu’nun 40 bini aşan genç nüfusu var, bizim buna hazırlıklı olmamız lazım. Yıl sonuna kadar gençlik merkezlerini açmayı sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
KÜÇÜK KARDEŞLERİMİN YAŞINDAYKEN MAHALLE ARALARINDA BASKETBOLLA TANIŞTIM
Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bu tür hizmetlere çok önem verdiklerini aktaran Ömer Onan ise “Ben de küçük kardeşlerimin yaşındayken mahalle aralarında basketbolla tanıştım. O zaman şehirlerde bu kadar yapılaşma yoktu, çok daha rahat spora ulaşabiliyorduk ve spor yapabiliyorduk. Şimdi başkanımızın bu yaptığı hizmet çok önemli. Özellikle büyük şehirlerimizde ancak büyük spor salonlarında spor yapabilme imkanı var. Böyle mahalle aralarında çocuklarımızı basketbolla tanıştırmak, onların sosyalleşmesi ve öz güvenlerinin artması açısından önemli. Böylece çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmış oluyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.