Gündem
Giriş Tarihi : 05-03-2021 22:21   Güncelleme : 05-03-2021 22:21

Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu’nda Geri Dönüşülebilir Malzemeler Toplanarak Ekonomiye Yeniden Kazandırılıyor

Beyoğlu Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ambalaj, yağ, cam, pil, elektronik ve tekstil atıklarını kaynağından ayrı toplayarak yeniden ekonomiye kazandırıyor

Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu’nda Geri Dönüşülebilir Malzemeler Toplanarak Ekonomiye Yeniden Kazandırılıyor

Beyoğlu Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ambalaj, yağ, cam, pil, elektronik ve tekstil atıklarını kaynağından ayrı toplayarak yeniden ekonomiye kazandırıyor.
Beyoğlu Belediyesi tarafından doğal kaynakların korunması amacıyla 2007 yılında başlatılan “Geri dönüşülebilir malzemelerin toplanarak ekonomiye yeniden kazandırılması” çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde hayata geçirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında daha da genişletildi. Lisanslı firmalarla işbirliği yapılarak kaynağından ayrı toplanan ambalaj, yağ, cam, pil, elektronik ve tekstil atıkları geri dönüşüme kazandırılıyor.
İLÇE SAKİNLERİ İÇİN BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
Yeni uygulamalar kapsamında, ilçenin farklı noktalarındaki meydanlara, sokaklara, iş yerlerine ve evlere yeni atık toplama üniteleri yerleştirildi. Çevre Bilinci ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, vatandaşlara ve ilçede eğitim gören öğrencilere bilgilendirme çalışmaları yapılıyor. Yapılan bilgilendirme çalışmalarıyla çevreye duyarlılığı artan ilçe sakinleri ve öğrencilerin katılımlarıyla, Sıfır Atık Projesine destek her gün artarak devam ediyor.