Gündem
Giriş Tarihi : 27-04-2021 17:04   Güncelleme : 27-04-2021 17:04

Bayrampaşa Belediyesi SATRANCIN USTASI ÇOCUKLAR ONLINE YARIŞTI

Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile çocuklar için 23 Nisan temalı online satranç turnuvası düzenlendi

Bayrampaşa Belediyesi SATRANCIN USTASI ÇOCUKLAR ONLINE YARIŞTI

Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile çocuklar için 23 Nisan temalı online satranç turnuvası düzenlendi. Turnuva öncesi gruba online katılım sağlayan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, tüm sporculara başarılar diledi.

Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile Türkiye genelinde 7-12 yaş çocuklara yönelik 23 Nisan temalı online satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya 37 ilden toplam 374 çocuk katıldı. Özel bir program ile satranç oynayan çocuklar dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. Kazananların daha sonra açıklanacağı turnuvada birinciye tablet, ikinciye bluetooth kulaklık, üçüncüye ise akıllı saat hediye edileceği bildirildi.

BAŞKAN ATİLA AYDINER ONLINE KATILDI
Turnuva öncesi gruba online katılım sağlayan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner,  tüm sporculara başarılar diledi. Satrancın önemli bir zekâ sporu olduğunu vurgulayan Başkan Aydıner, “Özünde zekâ eğitimini saklayan tek spor dalı satrançtır. Satranç oynadıkça zekânız her geçen gün daha da gelişir, kendinize olan güveniniz sürekli artar ve sağlam bir karar alma yeteneği kazanırsınız. Toplum içinde başarılı olmak isteyen bireylerin küçük yaştan itibaren aldıkları eğitimin yanına satrancı da eklemeleri onlara büyük fayda sağlar” dedi.