Gündem
Giriş Tarihi : 26-05-2021 14:54   Güncelleme : 26-05-2021 14:54

Bayrampaşa Belediyesi NECİP FAZIL KISAKÜREK KABRİ BAŞINDA ANILDI

Büyük fikir ve dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 38

Bayrampaşa Belediyesi NECİP FAZIL KISAKÜREK KABRİ BAŞINDA ANILDI

Büyük fikir ve dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 38. yıl dönümünde kabri başında anıldı. Anma törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve ilçe protokolü katıldı. Törende konuşan Başkan Aydıner, “Nice gençler, kökü ezelde ve dalı ebette olan bir hakikatin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına ve idrakine onun sayesinde sahip olmuşlardır “ dedi.

Türk Edebiyatına yüzlerce eser kazandıran yazar, şair ve büyük dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek, Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen törenle vefatının 38. yıl dönümünde Eyüpsultan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, belediye başkan yardımcıları Gökhan Balekoğlu ve  Naser Şimşek ile Bayrampaşalı bir grup genç katıldı.

Törende Necip Fazıl Kısakürek’in ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

“GENÇLİK VE NECİP FAZIL KISAKÜREK AYRILMAZ BİR BÜTÜNDÜR”
Necip Fazıl Kısakürek’ün üstatların üstadı olduğunu söyleyen Başkan Atila Aydıner, “Üstadımızın ölüm yıl dönümü olması münasebetiyle bugün burada onun kabri başında toplanmış bulunuyoruz. Tam 38 yıl önce aramızdan ayrılan üstadımız kalemiyle ve kelamıyla çok güzel eserler bıraktı bizlere. Gençlik ve Necip Fazıl Kısakürek ayrılmaz bir bütündür. Kısakürek, eserlerinde her daim gençliğe seslenmiş; dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, kalbinin dâvacısı bir gençlik için var gücüyle mücadele etmiştir. Nice gençler, kökü ezelde ve dalı ebette olan bir hakikatin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına ve idrakine onun sayesinde sahip olmuşlardır. Edebiyatımızı ve yaşam biçimimizi yazılarıyla, şiirleriyle, kendine özgü yapıcı düşünceleri ile besleyen büyük fikir ve dava adamı üstat Necip Fazıl Kısakürek’i, onun gençleri ile birlikte, vefatının 38. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.