Gündem
Giriş Tarihi : 29-06-2021 23:59   Güncelleme : 29-06-2021 23:59

Bayrampaşa Belediyesi MEHMET AKİF ERSOY’UN ADI BAYRAMPAŞA’DA YAŞAYACAK

Bayrampaşa Belediyesi, düzenlenen törenle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un adını taşıyan kültür merkezinin açılışını gerçekleştirdi

Bayrampaşa Belediyesi MEHMET AKİF ERSOY’UN ADI BAYRAMPAŞA’DA YAŞAYACAK

Bayrampaşa Belediyesi, düzenlenen törenle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un adını taşıyan kültür merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Törende konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Asım’ın nesilleri bu kültür merkezimizde” yetişecek dedi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, ünlü sanatçı Bedirhan Gökçe, Başkan Atila Aydıner’in eşi Melahat Aydıner, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Aytekin Uyar, AK Parti milletvekili aday adayı Cemil Yıldız, Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Aydıner, “Tüm ömrünü vatanına ve milletine vakfetmiş bir gönül eri olan vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un adını kültür merkezimize vererek, Akif’e olan vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek istedik.

İstiklal şairimizin adını taşıyan kültür merkezimiz ilçemiz için hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yılı Şiir Dinletisi İle Kutlandı
Açılışın ardından Başkan Aydıner ve beraberindekiler, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin salonuna geçerek Bayrampaşa Belediyesi ile Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi’nin birlikte düzenlediği İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yılı kutlama programına katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti.

Program kapsamında 8 yaşındaki Betül Berra Yeniyol, İstiklal Marşı’nı ezbere okurken Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi öğrencileri de türküler seslendirdi. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazarken içinde bulunduğu durum Seyit Samet Nayır isimli öğrenci tarafından canlandırılırken salonda bulunanlar duygulu anlar yaşadı.

“Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın”
Programda konuşan Başkan Aydıner, İstiklal Marşı Akif’in milletiyle ve vatanıyla bütünleşmesinin en somut kanıtıdır.

Dikenli yollardan zafere giden şanlı mücadelemizi en güzel biçimde anlatan; dünümüzü, bugünümüzü ve yarınlarımızı aydınlatan kristal bir fenerdir İstiklal Marşı’mız. Allah bu millet bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Mehmet Akif’in işaret ettiği ve eserlerinde vurguladığı diline, dinine, vatanına ve milletine bağlı Asım’ın neslini yetiştirmenin gayreti içinde olmalıyız. Açılışını yaptığımız Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’mizde inşallah Asım’ın nesilleri yetişecek. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydıner, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Zulmü Alkışlayamam’ isimli şiirinden de bir bölüm okudu.

Bedirhan Gökçe, Dinleyenleri Büyüledi
İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yılı kutlama programında sahne alan ünlü sanatçı Bedirhan Gökçe, “Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in Mehmet Akif Ersoy duyarlılığı takdire şayan. Milli şairimize ve İstiklal Marşı’mıza yakışır bir program düzenledikleri için Sayın Aydıner’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Sahnede Akif’in ‘Çanakkale Şehitlerine’ isimli şiirini seslendiren Bedirhan Gökçe, salondan büyük alkış aldı.