Gündem
Giriş Tarihi : 02-11-2021 00:06   Güncelleme : 02-11-2021 00:06

Bayrampaşa Belediyesi BEREKET EKSPRESİ’NİN 13. DURAĞI SALİHLİ

BEREKET EKSPRESİ’NİN 13. DURAĞI SALİHLİ

Bayrampaşa Belediyesi BEREKET EKSPRESİ’NİN 13. DURAĞI SALİHLİ

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NİN “BEREKET EKSPRESİ”, SALİHLİ’DE
Bayrampaşa Belediyesi‘nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla hazırladığı proje kapsamında yola çıkan “Bereket Ekspresi”nin 13. durağı Salihli Tren Garı’nda, 3 bin kişiye iftar verildi.

Bayrampaşa Belediyesi‘nin Ramazan ayı dolayısıyla hazırladığı proje çerçevesinde 1 Temmuz’da İstanbul’dan yola çıkan “Bereket Ekspresi’nin 13. durağı Salihli oldu.  Salihli Tren Garı’nda kurulan masalarda 3 bin kişiye iftar verildi.

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici, Salihli’de büyük bir kalabalık tarafından karşılanmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“Bereket Ekspresi” ile Anadolu halkını iftar sofralarında buluşturduklarını kaydeden İsmail Gemici, Salihli’de binlerce kardeşimiz ile birlikte iftar ettik. Salihli’den sonra da duraklarımız var. İnşallah sağ salim bu kültür ve kardeşlik projemizi tamamlamış olacağız” dedi.

İftara konuk olan Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ise ramazan ayında hoşgörünün arttığını ve insanların birbirini çok daha iyi anladığını söyledi. İstanbul Bayrampaşa Belediyesi‘nin de bu anlayışla çok güzel bir etkinliğe imza attığını dile getiren Peynircioğlu, şöyle devam etti: “Ülkemizde huzur ve birlik içerisinde yaşıyoruz, ancak İslam coğrafyalarında üzücü olaylar yaşanıyor. Hemen yanı başımızda Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve Keşmir’de din kardeşlerimiz kötü şartlarda yaşıyor, zulüm görüyorlar. İnşallah Ramazan ayı, onların da kurtuluşuna vesile olur.”

Salihli’nin ardından Aydın’ın Nazilli ilçesine hareket edecek olan “Bereket Ekspresi”nin sonraki durakları ise Selçuk, Tire, İzmir, Soma, Manisa ve Balıkesir olacak.

Bereket Ekspresi, Adapazarı, Bozüyük, Eskişehir, Yerköy, Şefaatli, Kayseri, Sivas, Malatya, Mersin, Karaman ve Afyonkarahisar’da da iftar sofraları kurmuştu.