Gündem
Giriş Tarihi : 01-11-2021 13:53   Güncelleme : 01-11-2021 13:53

Bayrampaşa Belediyesi BEREKET EKSPRESİ, ANADOLU YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

BEREKET EKSPRESİ, ANADOLU YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

Bayrampaşa Belediyesi BEREKET EKSPRESİ, ANADOLU YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla hazırladığı proje kapsamında yola çıkan “Bereket Ekspresi” son durağı Balıkesir’de yaklaşık 5 bin kişiye iftar verdi. Balıkesir’deki iftar programına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da katıldı.

Bayrampaşa Belediyesi‘nin Ramazan ayı dolayısıyla hazırladığı proje çerçevesinde 1 Temmuz’da İstanbul’dan hareket eden “Bereket Ekspresi”nin son durağı Balıkesir Tren Garı oldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında yaklaşık 5 bin Balıkesirli orucunu açtı.

Programa katılan Bakan İslam’a Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Acar eşlik etti. Okunan ezan ile birlikte orucunu su ile açan Bakan Ayşenur İslam, il protokolü ile beraber iftar yemeği yedi.

Son 12 yılda Türkiye’nin sosyal bir devlet olduğunu ve bunu bütün dünyaya deklare ettiğini ifade eden Bakan İslam,”Muazzam bir ekonomik kalkınmamız, muazzam bir ekonomik gücümüz var. Dünyanın ilk 16 büyük ekonomisi arasındayız, önümüzdeki yıllarda inşallah 10 büyük ekonomi arasında olacağız. Türkiye bir daha içine kapanmayacak, Türkiye bir daha başını öne eğmeyecek. Türkiye bir daha Filistin cayır cayır yanarken bana ne demeyecek. Türkiye bütün mazlumların sesi olacak” dedi.

Programın sonunda Başkan Aydıner, Bakan İslam’a çinili ibrik hediye etti.

100 BİN KİŞİYE ULAŞTI
Ramazan boyunca Anadolu’yu karış karış gezen  “Bereket Ekspresi”, sırasıyla Adapazarı, Bozüyük, Eskişehir, Yerköy, Şefaatli, Kayseri, Sivas, Malatya, Mersin, Karaman, Afyonkarahisar, Salihli, Nazilli, Selçuk, Tire, Basmane, Soma ve Balıkesir’de iftar sofraları kurarak yaklaşık 100 bin kişiye ulaştı.