Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2021 23:02   Güncelleme : 06-02-2021 23:02

Bayrampaşa Belediyesi BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE DİŞ BAKIM SETİ

Bayrampaşa Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle ilçedeki öğrencilere diş bakım seti dağıtıyor

Bayrampaşa Belediyesi BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE DİŞ BAKIM SETİ

Bayrampaşa Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle ilçedeki öğrencilere diş bakım seti dağıtıyor. Şair Şinasi İlkokulu’nda başlayan diş bakım seti dağıtımı Bayrampaşa’daki diğer ilkokul ve ana okullar ile devam edecek. Bir hafta içinde 20 bin diş bakım setinin dağıtılması hedefleniyor.

Bayrampaşa Belediyesi, küçük öğrencilere temiz ve sağlıklı dişlerin önemini anlatmak amacıyla Şair Şinasi İlkokulu’nda diş bakım seti dağıtım programı düzenledi. Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya, okul müdürü Şehmuz Turan, öğretmen ve öğrenciler ile okul aile birliği üyeleri katıldı.

“SEVGİLİ ÇOCUKLAR, DİŞLERİNİZİ FIRÇALAMAYI UNUTMAYINIZ”
Her yıl düzenli olarak çocuklara, macun ve fırçadan oluşan, diş bakım seti dağıttıklarını kaydeden ve öğrencilere diş bakımıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Atila Aydıner, “Çocuklar bu ülkenin parlayan yıldızlarıdır. Onların sağlığı bizim için çok önemli. Sevgili çocuklar, diş sağlığınızı korumak için çok sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınınız. Dişlerinizle ceviz ve fındık kırmayınız. Gazoz kapağı açmayınız. Dişlerinizi günde 3 kez düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyiniz. Dişlerinizi çürütme ihtimali yüksek şekerlerden uzak durunuz.” ifadelerini kullandı.

Programda Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba da bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından beraberindekilerle birlikte sınıflara giden Başkan Aydıner öğrencilere diş bakım seti dağıttı.

Minik öğrencilerin konuşma yaptığı,  şiir okuduğu ve halk oyunu gösterileri de sahnelediği diş bakım seti dağıtım töreni renkli görüntülerle sona erdi.