Gündem
Giriş Tarihi : 17-07-2021 03:54   Güncelleme : 17-07-2021 03:54

Bayrampaşa Belediyesi “15 TEMMUZ” DEMOKRASİ ZAFERİ HATIRLANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Belediye Başkanı Atila Aydıner, vatandaşlar ve protokol üyeleri ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu

Bayrampaşa Belediyesi “15 TEMMUZ” DEMOKRASİ ZAFERİ HATIRLANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Belediye Başkanı Atila Aydıner, vatandaşlar ve protokol üyeleri ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Programda konuşan Aydıner, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi, vatanına el sürmek isteyenlere karşı canı pahasına siper olan milletimizin yazdığı büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinlikler, Demirkapı Caddesi’nde Mehteran Takımı ile Mehter Marşı eşliğinde yürüyüş programıyla başladı. Belediye binası önündeki Atatürk Parkı’nda devam eden programa; şehitlerimizin ruhu için selâlar okunarak, Kuran-ı Kerim tilaveti ve saygı duruşunda bulunuldu. Protokol konuşmaları ile süren program, Dursun Ali Erzincanlı’nın şiir dinletileriyle, Grup Sezgiler ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Yazan’dan kahramanlık ezgileriyle devam etti. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ilçe protokolü ve vatandaşlar ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar “demokrasi nöbeti” tuttu.

“15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN YAZDIĞI BÜYÜK BİR DESTANDIR”

Programda konuşan Başkan Aydıner, ““15 Temmuz Demokrasi Zaferi, vatanına el sürmek isteyenlere karşı canı pahasına siper olan milletimizin yazdığı büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Vatanımız ve bayrağımız için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 15 Temmuz Destanı’nın 5. yıl dönümünde Bayrampaşalı değerli komşularımız ve protokol üyelerimiz ile birlikte demokrasi nöbetindeyiz. Demokrasi nöbetimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, vatan ve millet sevgisi ile devam edecek. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

15 Temmuz Özel Programı’nda aziz şehitlerimizin aileleri ve kıymetli gazilerimize şükran beratları takdim edildi.

Bayrampaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 15 Temmuz şiirleri güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programda Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, MHP İlçe Başkanı Yaşar Kaba, İYİ Parti İlçe Başkanı Raif Güler ve Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar da birer konuşma yaptı.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE YEMEKTE BULUŞULDU

Kaymakam Şenel, AK Parti İlçe Başkanı Saçlı ile beraber şehit aileleri ve gazilerle yemek programında buluşan Başkan Aydıner, “Onurlu, gururlu ve kahraman bir evlat yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Ne mutlu sizlere ki, şehidin annesi, şehidin babası, şehidin ailesisiniz.” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

Başkan Atila Aydıner, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. yıl dönümünde, Bayrampaşalı 15 Temmuz şehitleri Halil İbrahim Yıldırım ve Ümit Yolcu’yu Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarları başında dualarla andı.