Gündem
Giriş Tarihi : 01-04-2022 22:26   Güncelleme : 01-04-2022 22:26

BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN 8. YIL PROGRAMINI YEREL YÖNETİMLER ŞÖLENİMİZDE AÇIKLADI

BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN 8. YIL PROGRAMINI YEREL YÖNETİMLER ŞÖLENİMİZDE AÇIKLADI

BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN 8. YIL PROGRAMINI YEREL YÖNETİMLER ŞÖLENİMİZDE AÇIKLADI

Üsküdar’da 8. Yıl projelerimizin açıklandığı Yerel Yönetimler Şölenimizi, Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Üsküdar’ı bilim, sanat ve kültür merkezi haline dönüştüren, ilçenin geleneksel değerlerini modern yaşamın ihtiyaçlarıyla harmanlayarak Üsküdar’da dönüşümün altın anahtarını sunan belediyemizin sürpriz projelerini de programda açıkladık. Program sonunda Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen Binali Yıldırım’a hediye takdiminde bulundu.

Binali Yıldırım:

“Üsküdar 2023 ve 2024’e hazır”

Üsküdar’ın dev projelerinin yanı sıra seçim konusunun da gündeme geldiği şenlikte konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, 2023-2024 seçimlerine emin adımlarla hazırlandıklarını ve bu seçimlerden de başarıyla çıkacaklarını söyledi. Yıldırım, “İster dışarıdan ister içeriden ne yaparsa yapsınlar 3’lü, 5’li’, 6’lı, 8’li, 9’lu kaç ortak olursa olsun hepsi birlikte gelsin, 2023’de hak ettikleri yenilgiyi tekrardan tadacaklar. Ne yaparsa yapsınlar biz hazırız, kim gelirse gelsin. İster yuvarlak masa ister dört köşeye yapsınlar ister arka arkaya yürüsünler, ister kol kola girsinler, hiç fark etmez. Biz buradayız, milletin içindeyiz, milletimizle birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. İşte Üsküdar 2023 ve 2024’e hazır.”” dedi.

Binali Yıldırım:

“Türk ve İslam coğrafyası Erdoğan’dan çözüm bekliyor”

Binali Yıldırım, Türk ve İslam coğrafyasının Erdoğan’dan ve Türkiye’den çözüm beklediğine işaret ederek, şunları kaydetti: “Türkiye’den çözüm bekliyorlar, Recep Tayyip Erdoğan’dan çözüm bekliyorlar. Görüyorsunuz Ukrayna’da ne Birleşmiş Milletler ne Avrupa ne Amerika ne Çin hiçbir şey yapamadılar. Hiçbir ciddi adım atamadılar. Orada savaşın çıkmaması için, krizin yaşanmaması için her yolu deneyen ve sürekli diplomasiyi çalıştıran bir lider var, Recep Tayyip Erdoğan.” dedi.

Başkan Hilmi Türkmen:

“Öyle projelerimiz var ki Türkiye’yi bırakın, dünyada örneği yok”

Yerel Yönetimler Şenliği’nde 8. Yıl programını açıklayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Karada, denizde birçok projemiz var. Bunlar teşkilatımızın ve belediyemizin birlikteliği ile Cumhur İttifakımızın başarısı olarak durmadan, yorulmadan yapacağımız hizmetlerden sadece birkaç tanesi. Öyle projelerimiz var ki mütevaziliğimizi elden bırakmadan gerçekçi olarak ele almamız gerekirse, Türkiye’yi bırakın, dünyada örneği yok!” dedi.

Hedef 2023

Hedeflerimizin 2023 olduğunu dile getiren başkanımız, “Şu anda 2024 gündemimizde değil. Bizim 2023’ü hiçbir sıkıntıya kalmadan geçmemiz lazım. Büyük bir iddiayla söylüyorum, 2023 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde bugüne kadar aldığımız oyların en az 10 puan üzerinde alacağımıza yürekten inanıyorum Üsküdar, İstanbul ve Türkiye’de. Üsküdar’da hedefimiz 60+1’dir.” diye konuştu.