Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 22:42   Güncelleme : 23-11-2020 22:42

Bandcamp, sanal konserler için biletli canlı yayınlar ekler

Bandcamp, dün Bandcamp Live adlı sanal konserler için biletli bir canlı yayın hizmeti başlattı

Bandcamp, sanal konserler için biletli canlı yayınlar ekler

Bandcamp, dün Bandcamp Live adlı sanal konserler için biletli bir canlı yayın hizmeti başlattı. Akış hizmeti, sanatçıların canlı performanslardan çevrimiçi olarak para kazanmalarına olanak tanır ve Bandcamp'ı tercih eden bazı bağımsız müzisyenlerin iptal edilen turlarda kaybedilen parayı telafi etmesine yardımcı olabilir.

Sanatçılar bilet fiyatlarını belirleyebilir, takipçileri ne zaman bilgilendirebilir? satışa çıkarlar ve sanal bir ürün tablosu sunarlar. Ayrıca şovu izlerken hayranlar için isteğe bağlı bir sohbet de var. Herhangi bir satın alma yapıldığında, sohbette duyurulacaktır.

Sanatçılar, salgın sırasında kaybedilen bilet satışlarını telafi etmek için canlı yayınlara geçtiler. Bandcamp, sanatçıların zaten müziklerini sattıkları bir yerde şovlar düzenlemelerini kolaylaştırarak mevcut mağazasını bir başlangıç ​​noktası olarak kullanıyor.

Bu eksiksiz bir akış çözümü değildir - ilgilenen herhangi bir sanatçı, Live’ın destek sayfalarına göre yine de OBS gibi yayın yazılımına ihtiyaç duyacaktır. Ve bu, sanatçılar için bir engel olabilir: canlı yayın, sahip olmayabilecekleri teknik bilgi gerektirir; Bandcamp bunu çözmek için kapsamlı bir destek rehberi sunmaktan başka pek bir şey yapmadı. Ayrıca sohbetleri yönetme sorunu da var - Bandcamp onlar için sanal geri dönüşler sağlamadı.

Bandcamp Live, önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla sanatçıya ulaştırma planıyla şu anda sınırlı sürüm olarak mevcut. Bandcamp, hizmetin 31 Mart 2021'e kadar ücretsiz olduğunu söylüyor. Bundan sonra, her satıştan yüzde 10 kesinti yapılacaktır.