Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2021 18:31   Güncelleme : 21-10-2021 18:31

Bahçelievler’de Bilim Şöleni

Bahçelievler’de Bilim Şöleni

Bahçelievler’de Bilim Şöleni

Bahçelievler’de Bilim Şöleni
Bahçelievler Belediyesi, Eğitim-Öğretim dünyasını geliştirmek için hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Bilim dünyamıza katkı verecek hizmetlerin bir yenisi 13 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen törenle açıldı. Bahçelievler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “İstanbul Bilim Şenliği” yapıldı. TÜBİTAK 4007 Programı kapsamında desteklenen proje, eğitimin geliştirilmesini ve bilimsel becerilerin arttırılmasını amaçlıyor. Çalışma 4 gün (13-16 Ekim 2021) sürdü.
AÇILIŞI GERÇEKLEŞETİRİLDİ
Proje, Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Proje kapsamında 74 atölyeye 5 bin civarında öğrenci katıldı. Program kapsamında 7 seminer, gökyüzü gözlemi, planetaryum etkinlikleri yapıldı. Çalışmada 7 stant ve 7 sergi açılışı oldu. 
PROJENİN AMACI
Projenin öncelikli hedefi, bilimsel gelişmelerin yaygınlaştırılması. Katılımcıların bilim ve teknolojideki gelişmeleri kavramasının arzu edildiği çalışma ile bilimsel düşünme yetilerinin arttırılması istendi.  
 PROJE HEDEF KİTLESİ
Başta öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı etkinliğin hedef kitlesinde bilime gönül veren 7’den 70’e tüm vatandaşlar yeraldı. 
İŞBİRLİĞİ YAPILAN KURUMLAR
Bahçelievler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen projeye birçok kurum destek verdi. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Bahçelievler Kızılay Şubesi projede yeraldı. Proje hakkında daha geniş bilgi almak isteyenler  http://www.istanbulbilimsenligi.com/ adresinden ulaşabilirler.