Gündem
Giriş Tarihi : 14-06-2021 14:35   Güncelleme : 14-06-2021 14:35

Bahçelievler Belediyesi: Yeni normal sonrası ‘Gençlik Festivali’

Yeni normal sonrası ‘Gençlik Festivali’   Bahçelievler Belediyesi yeni normal sonrası Gençlik Festivali düzenledi

Bahçelievler Belediyesi: Yeni normal sonrası ‘Gençlik Festivali’

Yeni normal sonrası ‘Gençlik Festivali’

 

Bahçelievler Belediyesi yeni normal sonrası Gençlik Festivali düzenledi. 3×3 ödüllü basketbol turnuvasında gençler basketbol oynarken, çocuklar da çeşitli etkinliklerin tadını çıkardı.

 

Bahçelievler Belediyesi‘nin düzenlediği ‘Gençlik Festivali’nde 16 yaş ve üzeri genç sporseverler ödüllü 3×3 basketbol turnuvasında ter döktü. Bahçelievler Kıbrıs Parkı’nda gerçekleşen festivalde çocuklar için de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Renkli görüntülerin olduğu etkinlikte pamuk şeker, patlamış mısır, limonata da dağıtıldı. Palyaço, şişme maskot, canlı Hacivat-Karagöz, el kuklaları ve hayvan maskotlarının yer aldığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

 

HER MAHALLEYE FESTİVAL SÖZÜ

 

3×3 Basketbol Turnuvası’nda gençlere eşlik ederek basket atan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Gençlik festivalini ilçemizin her mahallesinde yapacağız. Herkes uzun zamandır evdeydi. Biz dışarıdaydık ve insanlarımıza yardımcı oluyorduk. Cumartesi yasaklar kalktı. Biz de hemen gençler için neler yapabiliriz diye düşündük. 3×3 bunun içerisinde bir basketbol turnuvası düzenledik. 16 takım katıldı, 2 tane de kadın takımımız var. Bu festivali Bahçelievler’in her mahallesinde yapacağız” dedi.

 

“AMACIMIZ SPOR BİLİNCİ KAZANDIRMAK”

 

Gençlerin evde kaldıkları sürede kaybettikleri kondisyonlarını geri kazandırmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Dr. Bahadır, “Asıl amacımız sporu yaymak. Çocukluktan itibaren gençlere geçici bir zaman diliminde değil, yaşlılıklarının sonuna kadar spor yapmalarını sağlamak. Onun da bir adımı gençlere sporu ve spor bilincini vermek. Bugün de turnuvamız çok neşeli, canlı ve heyecanlı. Sakatlığın yaşanmadığı bir turnuva olmasını diliyorum” diye konuştu.