Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 13:30   Güncelleme : 02-07-2021 13:30

Bahçelievler Belediyesi: Uzman diyetisyen gözetiminde pilates eğitimi

Uzman diyetisyen gözetiminde pilates eğitimi   Bahçelievler Belediyesi’nin kadınlara özel ücretsiz pilates kursu başladı

Bahçelievler Belediyesi: Uzman diyetisyen gözetiminde pilates eğitimi

Uzman diyetisyen gözetiminde pilates eğitimi

 

Bahçelievler Belediyesi’nin kadınlara özel ücretsiz pilates kursu başladı. 5 ayrı spor kompleksinde başlayan pilates kurslarına ilçede ikamet eden 240 kadın uzman diyetisyen gözetiminde pilates eğitimi alıyor. 

 

Kontrollü normalleşme döneminin başlamasının ardından kadınlara yönelik kursları açan Bahçelievler Belediyesi bünyesinde pilates kursu başladı. Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen kurslar hafta içi uzman eğitmenler gözetiminde belirlenen saatlerde yapılıyor.

 

240 KADIN PİLATES EĞİTİMİ ALIYOR

 

Pandemi döneminde evde kalan kadınların fiziksel aktiviteye yönlendirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla açılan pilates kursu hafta içi Salı-Perşembe 15.00-16.00 arası, Çarşamba-Cuma 09.00-10.00 saatleri arasında kurslar devam ediyor. Siyavuşpaşa Kültür ve Spor Kompleksi, Hasan Doğan Spor Kompleksi, Altınyıldız Spor Salonu, Fevzi Şeker Spor Kompleksi ve Bahçelievler Akif Emre Kültür Merkezi Spor Salonu’nda toplam 240 kadın kursiyer pilates eğitimi alıyor.

 

UZMAN DİYESTİSYEN GÖZETİMİNDE PİLATES KURSU

 

Bahçelievler Belediyesi ve Bahçelievler Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortak yürütülen pilates eğitimi kapsamında kursiyerler diyetisyen gözetiminde sporlarını yapıyor. Kadınlarına yönelik pilates kursu sonrası uzman diyetisyen gözetiminde beden kitle endeks kitlesi yapılarak kadınların sağlıklı beslenmeleri de sağlanıyor.

 

 

Yaz döneminin gelmesi ve uzun süren bir pandemi dönemiyle birlikte bireylerde çok fazla kilo artışına rastladıklarını dile getiren Uzman Diyetisyen Kübra Aycıl, “Burada temel amacımız belediyemizin vermiş olduğu pilates hizmetinden sonra kadınlara bir beden kitle endeksi taraması yapmak. Tarama yapmak burada bizim için çok önemli. Burada pilates eğitiminden sonra her kadının boyunu ve kilosunu ölçtük. Bir hastalıkları var mı? Aldıkları bir ilaç var mı? Bunları sorguladık. Daha sonra boy ve kilo endeksi endeksini hesapladık ve kadınların aslında ideal kiloları ne aralıkta öğrenerek bilgilendirme yaptık. Çünkü kişilerin ideal kilolarını bilmeleri de çok önemli. Çünkü artık çok yanlış bilgi olduğu için ideal kilolarını tam bilemiyorlar. Biz burada kişinin ideal kilosunu bulup kendisini daha iyi hissetmesini sağlıyoruz” dedi.

 

“SAĞLIKLI BESLENME HİZMETİ VERİYORUZ”

 

Kursiyerlerin bu uygulamadan çok memnun olduklarını belirten Aycıl, “İdeal kilosunu bulduktan sonra aslında kişinin nasıl beslenmesi gerektiğini sorguladık. Burada aslında öğrenmek istediğimiz kişinin yanlış bir beslenme düzeni var mı? Asıl temel amacımız insanlara sağlıklı beslenme hizmetini vermek. Burada spor yapmaları ve belediyemizin böyle bir hizmetinin olmadı bizim için çok büyük bir avantaj. Çünkü insanların hareket etmesi diyetle birlikte iç içe geçmiş bir şey. Yani kişi hem egzersiz yapacak hem sağlıklı beslenecek hem de güzel uyuyacak bunların hepsi bir bütün aslında. Kişi bunları yaparak ideal kilosuna ulaşıp hastalıklardan korunabilir” diye konuştu.  

 

Kurslara kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak isteyen katılımcılar spor komplekslerine başvurabilir veya Beyaz Masa 444 0 311 numaralı telefonu arayabilirler.