Gündem
Giriş Tarihi : 27-09-2021 21:21   Güncelleme : 27-09-2021 21:21

Bahçelievler Belediyesi: Şehit yakınları ve Gaziler, yemekte buluştu

Bahçelievler Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gazileri, yemekte bir araya getirdi

Bahçelievler Belediyesi: Şehit yakınları ve Gaziler, yemekte buluştu

Bahçelievler Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gazileri, yemekte bir araya getirdi.

Bahçelievler Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü’nde ilçede ikamet eden Şehit Yakınları ve Gazilere bir yemek verdi. Kocasinan Akif Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yemeğe Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü Erdem Torlak, Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serap Sarıhan Akkum, Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı’ndan Kıdemli Başçavuş Halil Gülümser ile birlikte Gaziler ve aileleri katıldı.

Bahçelievler Müftüsü Hüseyin Gün’ün Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti. İlk olarak kürsüye gelen Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, şehit ve gazileri unutmalarının mümkün olmadığını belirterek, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Hayattaki gazilerimize, Yüce Allah’tan uzun ömürler diliyorum.

‘VATANIMIZI ŞEHİT VE GAZİLERE BORÇLUYUZ’

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bekasını korumak için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz ve gazilerimiz namusumuza göz dikenlere siper olmuştur. Komşu ülkelerimizde yaşanan hadiselere bakıldığında Türk Milleti’nin ne kadar gözü pek olduğuna bütün dünya şahit olmuştur. Bayrağımızı indirmemek ve ezanımızı dindirmemek için her zaman güçlü olmak zorundayız.” diye konuştu.

92 Yaşındaki Kore Gazisi Haydar Duman ilgi odağı oldu

Gazi ve aileleriyle ayrı ayrı ilgilenen Başkan Bahadır 92 yaşındaki Kore Gazisi Haydar Duman ile uzun süre sohbet etti.

‘TÜRKLER ASLA ESİR EDİLEMEZ’

Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan ise yaptığı konuşmada, “Şehit ve gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Dünyada mülteci durumuna tek millet Türklerdir. Osmanlıların küçülme ve Kurtuluş Savaşı’nda aldık elimize kılıcı veya silahı ya şehit olduk, ya gazi olduk. Dünya tarihinde Anadolu coğrafyası kadar şehit ve gazi veren bir yer yoktur. Birçok coğrafyadaki savaşlardan kaçanları görüyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin, gazilerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

Etkinlik sonrasında Gazilere günün hatırası olarak hediyeler takdim edildi. Anma günü çekilen aile fotoğrafının ardından sona erdi.