Gündem
Giriş Tarihi : 26-08-2021 12:32   Güncelleme : 26-08-2021 12:32

Bahçelievler Belediyesi: Nusaybin’den 45 çocuk, ’nin misafiri oldu

Nusaybin’den 45 çocuk, Bahçelievler Belediyesi’nin misafiri oldu   Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla kurulan Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri İstanbul Bahçelievler Belediyesi’nin misafiri oldular

Bahçelievler Belediyesi: Nusaybin’den 45 çocuk, ’nin misafiri oldu

Nusaybin’den 45 çocuk, Bahçelievler Belediyesi’nin misafiri oldu

 

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla kurulan Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri İstanbul Bahçelievler Belediyesi’nin misafiri oldular. Çamlıca Kulesi’ne çıkıp İstanbul manzarasının tadını çıkardılar.

 

6-14 yaş aralığında alan 45 çocuk Mardin Nusaybin’den İstanbul’u gezmeye geldiler. Terör mağduru çocukların arasında İstanbul’a ilk kez gelenler var. İstanbul’u çok sevdiklerini ve bir daha gelmek istediklerini belirttiler.

 

HAVUZA GİRDİLER VE BOWLİNG OYNADILAR

 

Mardin Nusaybin’den İstanbul’a gelen çocuklar Bahçelievler Belediyesi’nin Siyavuşpaşa Kültür ve Spor Kompleksi’nde havuza girdiler ve bowling oynadılar. İstanbul’un tarihi yerlerini gezdikten sonra Çamlıca Kulesi’ne çıkarak İstanbul manzarasının tadını çıkardılar.

 

450 YILLIK MİMAR SİNAN ESERİNİ ZİYERET ETTİLER

 

Mardin Nusaybin’den gelen çocuklar, İstanbul’un önemli yerlerinden Çamlıca Kulesi’ne çıkıp manzaranın tadını çıkardılar. Daha sonra Bahçelievler’de bulunan 450 yıllık Mimar Sinan eseri olan Siyavuşpaşa Köşkü’nü ziyaret ettiler.