Gündem
Giriş Tarihi : 26-08-2021 12:32   Güncelleme : 26-08-2021 12:32

Bahçelievler Belediyesi: Bahçelievler’de, sokak hayvanları artık mikroçipli

Bahçelievler’de, sokak hayvanları artık mikroçipli   Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokol sonucunda sahipli kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip takma zorunluluğu getirildi

Bahçelievler Belediyesi: Bahçelievler’de, sokak hayvanları artık mikroçipli

Bahçelievler’de, sokak hayvanları artık mikroçipli

 

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokol sonucunda sahipli kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip takma zorunluluğu getirildi. Bahçelievler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri barınakta bulunan kedi ve köpekleri mikroçip takma işlemine başladı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokol sonucunda sahipli kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip takma zorunluluğu getirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre köpeklere bu yıl, kedi ve gelinciklere ise 2022 yılı sonuna kadar mikroçip takılması mecburi olacak.

 

MİKROÇİP TAKTIRMAYAN HAYVAN SAHİPLERİNE PARA CEZASI

 

Bahçelievler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü barınakta bulunan kedi ve köpeklerin kısırlaştırma işleminden sonra mikroçip takma işlemine başladı. Yılsonuna kadar köpeklerine mikroçip taktırmayan hayvan sahiplerine para cezası uygulanacağı bildirildi.

 

Uygulamayla beraber hayvanların sokağa atılmasının önüne geçilmesi, çalınan hayvanların bulunabilmesi ve hayvan hastalıklarının kontrol altına alınması amaçlanıyor.