Gündem
Giriş Tarihi : 09-03-2022 19:23   Güncelleme : 09-03-2022 19:23

BAĞCILAR’DA KARLA 24 SAAT MÜCADELE EDİLECEK

BAĞCILAR’DA KARLA 24 SAAT MÜCADELE EDİLECEK

BAĞCILAR’DA KARLA 24 SAAT MÜCADELE EDİLECEK

Karla Mücadele İçin Kriz Masası Kuruldu

İstanbul’da beklenen kar yağışına yönelik Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı başkanlığında yapılan toplantıda ilçe sakinlerinin güveni ve huzuru için bir dizi önlem alındı. 24 saat görev yapacak olan belediye çalışanları, tuzlama, temizlik çalışmalarının yanında çay, çorba ikramı ve sokak hayvanları için de mama desteği verecek.

İstanbul’da yarından itibaren etkili olması beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle Bağcılar Belediyesi Karla Mücadele toplantısı düzenlendi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katıldığı toplantıda bir çalışma planı çıkarıldı. 46 araç ve 396 kişilik ekibin sahada olacağı ilçede belediye çalışanları, kendi görev alanlarında 24 saat mesai başında olacak. İnsan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerler başta olmak üzere ilçe genelindeki bütün noktalarda kar küreme ve tuzlama faaliyetleri sürdürülecek. Sosyal medya üzerinden ve Çağrı Merkezi’ne gelen telefonla yardım isteyenlere el uzatılacak.

Yolda kalanlar için metro çıkışları ve bağlantı yollarında çorba ve çay gibi yiyecek içecek ikramı yapılacak. Bu zor günde evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine de süt, ekmek, meyveden oluşan gıda paketi dağıtılacak. Sokak hayvanlarının barınma ve beslenmesiyle de yakından ilgilenilecek.

Karla mücadeleye hazır olduklarını söyleyen Çağırıcı, “Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için bütün gücümüzle sahada olacağız. Bütün önlemlerimizi aldık. İnşallah bir sıkıntı yaşamadan rahat bir süreç geçireceğiz” dedi.