Gündem
Giriş Tarihi : 24-07-2021 09:42   Güncelleme : 24-07-2021 09:42

Bağcılar Belediyesi: BAĞCILAR’DA 1.5 YIL SONRA BAYRAMLAŞMA SEVİNCİ

Bağcılarlılar yüz yüze bayramlaşma mutluluğu yaşadı Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya gelen vatandaşlar, koronavirüs nedeniyle 1

Bağcılar Belediyesi: BAĞCILAR’DA 1.5 YIL SONRA BAYRAMLAŞMA SEVİNCİ

Bağcılarlılar yüz yüze bayramlaşma mutluluğu yaşadı

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya gelen vatandaşlar, koronavirüs nedeniyle 1.5 yıldır hasret kaldıkları bayramlaşmanın sevincini yaşadı. Programın ev sahipliğini yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Pandemi sürecinde 3 bayram bir araya gelemedik ve uzaktan uzağa bayramlaşmaya çalıştık. Bugün belki kucaklaşamıyoruz ama en azından yüz yüze bayramlaşma fırsatı buluyoruz” dedi.

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği bayramlaşma törenleri Kovid-19 sebebiyle verilen 1.5 yıllık aradan sonra bu Kurban Bayramı’nda yeniden başladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda gerçekleşen programa siyasetçisinden iş adamına muhtarından öğrencisine kadar toplumun her kesiminden çok sayıda kişi iştirak etti.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende bir konuşma yapan Bağcılar’ın kurucu belediye başkanı ve AK Parti eski milletvekili Feyzullah Kıyıklık, “Size bir büyüğünüz olarak şunu söylemek istiyorum. Ne olur birbirinize küçük meselelerden dolayı kırılıp küsmeyin. Birbirinizin kalplerinizi kırmayın. Birbirinizi sevin. Çünkü sevgiye herkes çok layıktır. Birbirinizle barış içinde yaşayın. Mutlaka annenize, babanıza, ailenize saygı ve sevgi gösterin. Onlara hizmet edin” dedi.

3 bayram bir araya gelemedik

Bayramların önemine vurgu yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Bağcılar ailesi olarak pandemi ürecinde 3 bayram bir araya gelemedik. Uzaktan uzağa bayramlaşmaya çalıştık. Bu bayramı biraz daha rahatlamış şekilde kutluyoruz. Belki kucaklaşamıyoruz ama en azından yüz yüze bayramlaşma fırsatı buluyoruz. Dargınlıkların son bulduğu bayramlar olmasını temenni ediyoruz.  Bayramın en güzel yanı da kardeşliğin, kucaklaşmanın ve merhametin yaşandığı en güzel günler olması” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bayram vesilesiyle bir araya gelen farklı görüş ve kültürdeki insanlar, aynı masada kendilerine ikram edilen yemeği paylaştı. Programın sonunda Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsmet Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, meclis üyeleri, muhtarların da yer aldığı protokol ile vatandaşlar birbirleriyle mesafeyi koruyarak bayramlaştı.