İstanbul Haberleri
HV
23 EYLÜL Cumartesi 16:35

Arnavutköy Spor Halter Takımı, Naim Süleymanoğlu'nu kabri başında andı.

Arnavutköy Belediye Spor Halter Takımı, Türk spor tarihinin en önemli sporcularından olan “Cep Herkülü” lakaplı Naim Süleymanoğlu'nu kabri başında andı.

YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2022 11:10   Güncelleme : 19-11-2022 11:10
Arnavutköy Spor Halter Takımı, Naim Süleymanoğlu'nu kabri başında andı.

Türk spor tarihinin en önemli sporcularından olan halter dalında olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Naim Süleymanoğlu ölüm yıldönümünde mezarı başında gerçekleştirilen törenle anıldı. Naim Süleymanoğlu’nun Edirnekapı Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Arnavutköy Belediye Spor Başkan Yardımcısı Mahmut Okur, Arnavutköy Belediye Spor Halter Takımı ve Naim Süleymanoğlu’nun ailesi katıldı. Naim Süleymanoğlu anısına yapılan saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı sonrasında Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. 

Törende konuşan Mehmet Baykan "Bir büyük şampiyonu, bir büyük Türk'ü anmak için kabri başında toplandık. Naim Süleymanoğlu'nun sportif kişiliğinin yanı sıra başta Bulgaristan Türklüğü olmak üzere dünya Türklüğüne, attığı adımlar ve ortaya koyduğu cesaretle, başkaldırısıyla çok önemli katkıları olmuştur. Bunları anmadan geçmek kendisinin hatırasına haksızlık olur. Her ülke, her devlet kendisine ait kahramanlar yetiştirir. Biz Naim gibi bir şampiyona ve öndere sahip olmayı Türk spor ailesi ve devleti olarak hep gururla taşıdık. Bundan sonra da taşımaya ve anmaya devam edeceğiz" dedi. 

AdminAdmin

YORUMLAR