Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 20:59   Güncelleme : 23-11-2020 20:59

Apple, yeni Apple One hizmet paketinin Spotify için haksız olmadığını söyledi

Dünyanın en değerli şirketi Apple şu anda inanılmaz bir yasal ve kültürel mücadelede Fortnite geliştiricisi Epic Games tarafından saldırıya uğruyor, ancak Apple'ı tekelci gücü kötüye kullanmakla suçlayan ilk kişi Epic değildi

Apple, yeni Apple One hizmet paketinin Spotify için haksız olmadığını söyledi

Dünyanın en değerli şirketi Apple şu anda inanılmaz bir yasal ve kültürel mücadelede Fortnite geliştiricisi Epic Games tarafından saldırıya uğruyor, ancak Apple'ı tekelci gücü kötüye kullanmakla suçlayan ilk kişi Epic değildi.

Bugün, şikayetleri Apple'ın App Store ve Apple Pay uygulamalarına yönelik iki resmi AB antitröst soruşturması başlatılmasına yardımcı olan müzik hizmeti Spotify, Apple'ın, Apple'ın, Apple Pay uygulamalarını içeren hepsi bir arada abonelik paketini duyurmasıyla suçlandı. rakip Apple Music.

İşte Spotify'ın açıklaması:

Bir kez daha Apple, rakiplerini dezavantajlı duruma düşürmek ve kendi hizmetlerini tercih ederek tüketicileri mahrum bırakmak için hakim konumunu ve adil olmayan uygulamalarını kullanıyor. Rekabet yetkililerini, Apple'ın kontrol edilmediği takdirde geliştirici topluluğuna onarılamaz zararlar verecek ve kolektif dinleme, öğrenme, oluşturma ve bağlantı kurma özgürlüklerimizi tehdit edecek rekabete aykırı davranışını kısıtlamak için acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.

Bu, anlamlı bir şekilde yeni bir şey söylemek yerine kesinlikle klişe gibi okunsa da, eğer genel paket iyi bir anlaşma gibi görünüyorsa ve Apple kesinlikle pazarlamaya sahipse, bazı insanların Spotify yerine Apple Music'i alabileceği belirsiz bir şekilde akla yatkın görünüyor. bu paketi zorlama gücü.

Bununla birlikte, Spotify kendi paketlerine yabancı değil: Hulu ile, AT&T hücresel hizmetiyle ve bazı Samsung telefonlarıyla birlikte paketlendi.

Bu arada Apple, müşteriler yine de "alternatifleri keşfedip keyfini çıkarabilecek":

Müşteriler, Apple'ın her bir hizmetinin alternatiflerini keşfedip keyfini çıkarabilir. Müşteriler için çok değerli olduğu ve Apple’ın tüm abonelik hizmetlerine erişmenin basit bir yolu olduğu için Apple One'ı tanıtıyoruz. Zaten sahip olduğunuz aboneliklere bağlı olarak size en çok para tasarrufu sağlayan Apple One planını önereceğiz. Hizmetlerimizden herhangi birini seven ve daha az ödeyerek daha fazlasını almak isteyen herkes için mükemmeldir ve özellikle aileler için harikadır. Ayrıca Apple One'a dahil olan belirli hizmetler Apple dışındaki cihazlarda kullanılabilir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Geçtiğimiz Haziran ayında Apple, Apple Music'in 60 milyon aboneye ulaştığını ancak Spotify'ın 100 milyonunu yakalamanın bir yolu. Bu Haziran ayında Spotify 138 milyon aboneyi geçti.