Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 20:59   Güncelleme : 23-11-2020 20:59

Amazon Müzik artık sanatçıları Twitch'te canlı yayınlarken izlemenizi sağlıyor

Müzisyenler, hayranlarının müzik akışı uygulamasından çıkmadan canlı yayınlarını izlemelerine izin vermek için artık Twitch profillerini Amazon Müzik'e bağlayabilirler

Amazon Müzik artık sanatçıları Twitch'te canlı yayınlarken izlemenizi sağlıyor

Müzisyenler, hayranlarının müzik akışı uygulamasından çıkmadan canlı yayınlarını izlemelerine izin vermek için artık Twitch profillerini Amazon Müzik'e bağlayabilirler. Entegrasyon, müzisyenlere canlı yayınlarıyla potansiyel olarak daha fazla insana ulaşmanın bir yolunu sunuyor, bu da - özellikle Twitch'te - izleyicilerle bağlantı kurmanın ve koronavirüs pandemisi tur yapma yeteneklerini sınırladığından para kazanmanın bir yolu haline geldi. /

Hesaplarını bağladıktan sonra, bir müzisyenin Twitch akışı, canlı oldukları sırada Amazon Müzik uygulamasındaki sanatçı sayfasında görünecek ve izleyicilere akış yapmaya başladıklarında bir bildirim gönderilecektir. Sanatçılar, uygulamanın içinde şu anda yayın yapan sanatçıları öne çıkaran yeni bir "Canlı" sayfasına da eklenebilir.

Twitch'in müzik bölümü, salgının başlamasından bu yana hızla büyüdü

Entegrasyon, sanatçıların istemeyen izleyicilere ulaşmasına yardımcı olabilir. t normalde Amazon'un sahip olduğu Twitch'i izleyin. Bunların hepsi Amazon Müzik'te olduğu için hayranların başka bir uygulama indirmesi veya başka bir hizmete kaydolması gerekmeyecek. Yalnızca bildirime dokunabilir ve zaten kullandıkları bir müzik uygulamasının içindeki akışı izlemeye başlayabilirler. En büyük sınırlama, izleyicilerin Amazon Müzik uygulaması aracılığıyla etkileşimde bulunma yolunun olmaması gibi görünüyor. Hayranların sohbet etmek veya ipuçlarını bırakmak için Twitch'e gitmesi gerekecek.

Diğer sınırlama, bunun daha küçük akış uygulamalarından biri olan Amazon Müzik ile sınırlı olmasıdır. Amazon, müzik hizmetinin 55 milyon müşteriye sahip olduğunu söylüyor - Ocak ayından bu yana lanse ettiği bir rakam - ancak buna tipik bir müzik aboneliğine kıyasla oldukça sınırlı hizmete sahip katmanları da içeriyor. Apple, bir yıldan fazla bir süre önce 60 milyon aboneyi geçtiğini duyurdu. Spotify'ın 138 milyon abonesi var.

Twitch’in müzik kategorisi pandeminin başlangıcından bu yana patlama yaşıyor. StreamElements ve Arsenal.gg'den alınan bir rapora göre, geçen ay yaklaşık 17,6 milyon saat akış yapıldı. Genel olarak Twitch için hala küçük bir kategori, ancak yıldan yıla hızlı bir büyüme görüldü. Sanatçıların hayranlarına uzaktan ulaşmanın yollarını bulma ihtiyacı, devam etmesine yardımcı olabilir.