İstanbul Haberleri
HV
08 ARALIK Perşembe 16:52

ALZHEİMER HASTASI YAŞLILARIMIZ VE YAKINLARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ

Bulgurlu Mahallemizde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezimizde kurduğumuz Alzheimer Okulu ile hasta ve hasta yakınlarına yaşadıkları bu süreçte destek olmaya devam ediyoruz. Merkezimize gelen Alzheimer hastalarına uzman psikologlarımız tarafından öncelikle ön değerlendirme seansı uygulan

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2022 20:56   Güncelleme : 28-09-2022 20:56
ALZHEİMER HASTASI YAŞLILARIMIZ VE YAKINLARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ

Bulgurlu Mahallemizde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezimizde kurduğumuz Alzheimer Okulu ile hasta ve hasta yakınlarına yaşadıkları bu süreçte destek olmaya devam ediyoruz.

Merkezimize gelen Alzheimer hastalarına uzman psikologlarımız tarafından öncelikle ön değerlendirme seansı uygulanıyor. Hastanın algılama, mantık yürütme ve motor refleksleri kontrol edilerek hastanın durumu belirleniyor.

Hastanın düzeyine göre belirlenen mental aktivitelerle birlikte öğretilen seramik, ahşap boyama ve ebru sanatı ile Alzheimer hastalığının yavaşlatılması hedefleniyor. Yakın zamanda bu eğitimlere ek olarak uzman Fizyoterapist eşliğinde hastalarımıza fiziksel egzersiz dersleri de başlatıyoruz.

Haftada 3 gün devam eden eğitimlerimizde hastaların sosyalleşerek zihinsel aktivitelerini geliştirmesine olanak sağlıyor aynı zamanda hasta yakınlarımıza da psikolojik destek veriyoruz.

Hasta yakınlarına uzmanlarımız tarafından haftada 2 gün verilen psikolojik destek sayesinde hastayla etkili ve doğru iletişim kurulması ve ayrıca beslenme alışkanlıklarının belirlenmesi konusunda yardımcı oluyoruz.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi