Ekonomi
Giriş Tarihi : 05-10-2021 01:35   Güncelleme : 05-10-2021 01:35

5. Dünya Yatırımcı Haftası Borsa İstanbul’daki Gong Töreniyle Başladı

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen Dünya Yatırımcı Haftası’nın beşincisi, bu yıl 4 – 6 – 8 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da bir dizi çevrimiçi  etkinlik ile kutlanıyor

5. Dünya Yatırımcı Haftası Borsa İstanbul’daki Gong Töreniyle Başladı

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen Dünya Yatırımcı Haftası’nın beşincisi, bu yıl 4 – 6 – 8 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da bir dizi çevrimiçi  etkinlik ile kutlanıyor. Dünya Yatırımcı Haftası Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş. ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği iş birliğinde Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle 4 Ekim’de başladı. Etkinlik üç gün boyunca Türkiye’nin önde gelen uzmanlarının katılacağı bireysel yatırımcılar, üniversite öğrencileri ve reel sektör şirketlerine yönelik düzenlenen panel ve eğitimler ile devam edecek.

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen ve aralarında Türkiye’nin de olduğu 87 ülkede kutlanan Dünya Yatırımcı Haftası’nın beşincisi, 4 – 6 – 8 Ekim tarihlerinde çevrim içi (on-line) düzenlenen bir dizi etkinlik ile kutlanacak. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul A.Ş. ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) iş birliğinde düzenlenen etkinlikler, 4 Ekim 2021, Pazartesi günü gerçekleştirilen gong töreniyle başladı.

Hafta boyunca, uzmanların katılımı ile bireysel yatırımcılar ve reel sektör şirketlerine yönelik panel ve eğitimler çevrim içi bir şekilde devam edecek.