Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2021 17:54   Güncelleme : 21-10-2021 17:54

19 Ekim Muhtarlar Günü

19 Ekim Muhtarlar Günü

19 Ekim Muhtarlar Günü

19 Ekim Muhtarlar Günü

 

Devletimiz ile Halkımız arasında ‘Köprü’ görevini ifa ediyorlar

 

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, ‘Muhtarlar Günü’nde konuştu. Bahadır, “Muhtarlar aziz milletimizin birinci dereceden temsilcisi, demokrasimizin ilk ve önemli bir basamağıdır” dedi.

 

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde muhtarlarla bir araya geldi.

Programa Bahçelievler’de görevini sürdüren 11 mahalle muhtarı katıldı. Bahçelievler Belediyesi Sempati Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte ‘Birlik ve Beraberlik’ mesajı verildi.

 

DEMOKRASİ ZİNCİRİMİZDEKİ İLK HALKASI

 

Programda işbirlikleri ele alındı; görüş ve öneriler dinlenildi. Etkinlikte konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Türkiye’nin köklü bir muhtarlık kurumu geçmişine  sahip olduğunu ifade etti. Bahadır, ‘Muhtarlarımız devlet geleneğimizde 1829’dan bugüne kadar varlığını sürdürmüş ve milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuştur” dedi. Muhtarlarımızın aziz milletimizin birinci dereceden temsilcisi olduğunu kaydeden Başkan Bahadır “Demokrasimizin ilk ve önemli bir basamağı olan muhtarlarımız hem halkımız için hem de demokrasimiz için vazgeçilmezlerdir” dedi.

 

YEREL DEMOKRASİNİN GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR

 

Hakan Bahadır, muhtarlık yapısının ülkemizdeki yerel demokrasinin ne kadar etkin olduğunu bize gösterdiğini kaydetti.  Dünyada çok az devletletin bu özelliğe sahip olduğunu belirten Bahadır şunları söyledi:

“Demokrasimizin temel taşlarından biridir muhtarlarımız. Milletimizin güzide temsilcileri ve hizmetkârlarıdır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelen muhtarlarımız, Ülkemizde mahalli demokrasinin en önemli unsurlarından biridir. Muhtarlık, halkımızla Devlet kurumları arasında köprü vazifesi gören, kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en etkin şekilde ulaşmasını sağlayan, Devleti ve milleti temsil eden bir müessesedir”

Etkinlik programa katılan mahalle muhtarlarına plaket sunumu ve hediye verilmesiyle son buldu.